Angielski, kursy dla firm - logo
O NAS OFERTA JĘZYKI I POZIOMY CENNIK METODA REFERENCJE LEKTORZY TŁUMACZENIA

Ciekawostki


2011-02-18

Negocjacje w Niemczech

"W wypadku Niemców na litość bądź wyrozumiałość w czasie negocjacji liczyć nie można. Będą uprzejmi, lecz będą stawiać drobiazgowe, drążące, czy wręcz bolesne pytania. Polacy doznają tego jako czegoś przykrego. Czasem czują się osobiście zaatakowani. Ze swojej strony wykazują wyraźną tendencję do spychania problemów, nieprzyjemnych faktów lub kwestii niepewnych poza obręb negocjacyjnego stołu. "Proszę się nie martwić, z tym problemem damy sobie na pewno radę!" - można usłyszeć często ze strony polskiej, co absolutnie nie nastraja partnerów niemieckich pozytywnie. Dla nich nawet szczere wyliczenie wszystkich problemów z zaznaczeniem, że jeszcze nie wiadomo, jak dać sobie z nimi radę, jest lepsze, niż ich omijanie, ponieważ uświadamianie problemów uważają za wstęp do działania. Poza tym spychanie problemów w obszar niewyjaśniony powoduje, iż wyobraźnia człowieka zaczyna pracować, rozdymając niebezpieczeństwa do nierealnych rozmiarów.
UWAGA!!! Poruszanie się na powierzchni oraz bagatelizowanie problemów może zrodzić w partnerze niemieckim przekonanie, iż jesteśmy niewiarygodni! To może prowadzić do zerwania kontaktów.
CO ROBIĆ??? Prezentować obraz adekwatny do rzeczywistości, przynajmniej w kilku punktach ujęty bardzo dokładnie."

 

Źródło: http://www.k-wojciechowski.de/index.php?option=com_content&view=article&id=18%3Ajak-postpowa-z-niemcami-poradnik-dla-biznesu-i-nie-tylko&catid=4&Itemid=5&lang=plStrefa Klienta

Login:

Hasło:

Nie pamiętam hasłaKurs językowy dla firmEnglish and other flags

Ambit Centrum Edukacyjne    tel. 500 215 045     biuro@kursyfirmowe.com.pl
Nordea Bank Polska 92 1440 1026 0000 0000 0814 4718