Angielski, kursy dla firm - logo
O NAS OFERTA JĘZYKI I POZIOMY CENNIK METODA REFERENCJE LEKTORZY TŁUMACZENIA

Ciekawostki


2011-05-23

Kiedy jechać do Toskanii?

 

"W podróż do Toskanii można się wybrać przez cały rok, a ciepłe miesiące to właściwie okres od maja do września. Region ten piękny jest szczególnie późną wiosną i wczesną jesienią, kiedy wszystko nabiera tu niesamowitych barw. Swój urok ma jednak chyba o każdej porze roku, nawet zimą, która jest tu zdecydowanie łagodniejsza niż w Polsce i raczej deszczowa (opady śniegu zdarzają się naprawdę rzadko).

Lipiec i sierpień potrafią być bardzo upalne, a czasami wręcz nie do zniesienia. Ogólnie mówiąc, we Włoszech szczyt sezonu przypada na sierpień, a zwłaszcza okolice święta Ferragosto (15 VIII). Ceny noclegów osiągają wtedy najwyższy poziom, często ulegając podwojeniu, a nawet potrojeniu.

Przeważnie w tym okresie Włosi wyjeżdżają na wakacje, i duże miasta, jak na przykład Rzym, pustoszeją. Pozostają w nich przede wszystkim turyści, a poza ścisłym centrum  dużo sklepów i restauracji jest zamkniętych.

Niezłym rozwiązaniem jest wyjazd do Toskanii na początku czerwca lub z końcem września – nie spotkamy wtedy tłumów, a pogoda będzie sprzyjała plażowaniu. We wrześniu w wielu toskańskich miasteczkach odbywają się sagry i inne regionalne święta, a także turnieje o średniowiecznym rodowodzie."

Źróódło: http://przewodnik.onet.pl/reportaze/toskania-najpiekniejsza-wiosna,1,4336395,artykul.htmlStrefa Klienta

Login:

Hasło:

Nie pamiętam hasłaKurs językowy dla firmEnglish and other flags

Ambit Centrum Edukacyjne    tel. 500 215 045     biuro@kursyfirmowe.com.pl
Nordea Bank Polska 92 1440 1026 0000 0000 0814 4718